Toddy Cold Brew System

  • Katalógové číslo : ESHOP_KL_3934
Kategória
Príprava
Skladová dostupnosť
Kopiluwak: 1 ks

88.18€

Sledovať cenu
Použitím studenej vody sa látky obsiahnuté v káve / čaji uvoľňujú pomalšie, preto je potrebné dlhšieho času, pretože práve dlhá doba máčanie nahrádza rozpúšťacie vlastnosti horúcej vody.
Výsledkom je kávový koncentrát / nápoj s nízkou aciditou (kyslosťou), výraznejšie, trochu sladšie a ovocné chuťou, s vyšším obsahom kofeínu.

Cold brew káva sa pripravuje väčšinou v pomere: 4 - 8 váhových dielov vody / 1 diel kávy
S cold brew môžeme experimentovať - ​​výsledky extrakcie sa líši v závislosti na spôsobe filtrácie, dĺžke lúhovania, druhu použitej kávy a pomeru kávy a vody pre prípravu cold brew sa výborne hodí jednodruhové kávy.
Cold brewzískává na obľube vďaka svojim osviežujúcim vlastnostiam predovšetkým v horúcich letných dňoch a možnosti jednoducho pracovať s koncentrátom pri príprave miešaných nápojov.
rozdiel medzi cold brew a ľadovú kávou: horúca káva, schladená ľadom nemá tak pevnú chuť, jednoducho povedané je zriedená a kyslejšie, zatiaľ čo lúhovania káva je prirodzene sladšie as každým ďalším dúškom cítite silnejší chuť.

Todd Simpson, zakladateľ firmy Toddy, sa inšpiroval starým peruánskym procesom a vyvinul a patentoval systém Toddy Cold Brew
Výrobca: Toddy (USA)
Materiál: termoplast, sklo

Postup prípravy:
Kávu namelieme nahrubo, nainštalujeme filter do plastovej bí lie nádoby, zalejeme cca štvrtinou vody, nasypeme polovicu kávy, zalejeme ďalšie štvrtinou vody, pridáme poslednú časť kávy a opäť dolejeme zvyšným množstvom vody. Najvyššie veľkou lyžicou pomôžeme káve, aby boli všetky ponorená / zvlhčená. Miešať nie je potrebné (ak budete premiešavať, pozor na poškodenie alebo uvoľnenie filtra.
Nádobu môžeme vložiť do chladničky (ale možné lúhovať aj v izbovej teplote) a necháme 12 - 24 hodín macerovať (podľa chuti, ktorú chceme dosiahnuť). Čaj : 30 minút - 6 hodín (veľmi záleží na druhu čaju (zelený, čierny a rooibos, maté atď.) a požadovanej chuti)
Po extrakcii kávu / čaj prefiltrujeme do sklenenej nádoby.
Cold brew kávu môžeme piť len tak, doliať horúcou (čerstvo uvarenú) vodou, studeným aj napeneným mliekom.
V chladničke vydrží hotový nápoj až niekoľko dní.