hmotnost: 50 g

Papua New Guinea Sigri - čerstvá káva Arabica 50 g

  • Katalógové číslo : ESHOP_KL_437-0
Krajina Pôvodu
Kategória
Chuť Detailné
Kategória
Chuť
Odporúčaná Príprava
Skladová dostupnosť
Kopiluwak: >5 ks

3.18€

Sledovať cenu

Plantáže Sigri sa nachádza v údolí Wahgi v provincii Western Highlands na Papue Novej Guinei. Táto plantáž bola založená v roku 1950 a rýchlo získala známu povesť. Tu pestovaná káva Sigri je hodnotená ako najlepšia káva po 20 rokov.

Všetky výsadby sú výhradne Arabika so zameraním na odrody Typica, ktoré sú dovezené na Papuu Novú Guineu z Jamajky z Blue Mountain. Káva rastie vo výške okolo 1500 metrov nad morom.

Hlavný zber prebieha od mája do júla, všetky fázy pestovania sa riadi prísnymi pravidlami, ktoré sú rokmi preverené a zaručujú najvyššiu kvalitu v každej fáze.

Káva Sigri prechádza mokrým procesom. Kontrola kvality začína už pri samotnom zbere, kávové čerešne musia byť krásne červené a plne zrelé, čo zaisťuje správnu rovnováhu cukru a kyselín. Tieto čerešne sú potom drvené priamo v deň zberu.

Nasleduje fermentačný proces, to znamená obdobie troch dní, kedy sa káva premýva. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že káva Sigri je kompletne ponorená do vody po celý deň, čo zaisťuje jedinečný chuťový profil.

Všetky kávy Sigri sú potom výlučne sušené na slnku, lúpané a ručne triedené. Pri káve Sigri je kladený dôraz na ochranu životného prostredia a udržateľný rozvoj.

Plantáže sú v polotieni, ktorý vytvára dva druhy stromov, to podporuje dozrievanie kávových čerešní a zároveň poskytuje životné prostredie pre cca 90 druhov vtákov. Polotieň je jedným z hlavných kritérií pre kvalitnú kávu, a na Papui Novej Guinei sú zasnúbená všetky tieto kritériá pre zaručenie najvyššej kvality.

Unikátny chuťový profil má ľahko orechový nádych, ktorý veľmi pripomína svojho príbuzného z Jamajky. V hrnčeku nájdete aj úžasnú rafinovanú sladkosť.

Produkcia kávy: 1 milión vriec (60 kg)
Tuzemská spotreba: 300.000 vriec
Káva Vývoz: 700.000 tisíc vriec
Kultivovaná plocha: cca 120.000 ha (takmer 297.000 akrov)
Úroda: apríl - september

  • Kontinent: Austrálie a Indonésie
  • Země původu: Papua-Nová Guinea
  • Druh kávy: 100% Arabika (Arabica)
  • Úprava kávy: Čerstvě pražená
  • Chuť: hořká
  • Chuť detailní: Hořká - oříšek
  • Doporučená příprava: Páka espresso