hmotnost: 200 g

Indonesia washed Java Jampit - čerstvá káva Arabica 200 g

  • Katalógové číslo : ESHOP_KL_3370-0
Krajina Pôvodu
Kategória
Kategória

Tradícia pestovania kávy v Indonézii siaha až tristo rokov späť, kedy holandskí kolonisti začali zakladať kávové plantáže. A tak sa stali jednými z prvých pestovateľov kávy mimo arabský svet. V roku 1699 sa na ostrov dostal kávovník a postupne sa šírila po celom území. Už v roku 1712 putoval prvý vrece kávy smerom Amsterdam, kde si ho miestni zamilovali, a dali tak počiatok jeho expanziu po celom svete milovníkov kávy. 

Dnes je Indonézia čvtrtým najväčším producentom kávy na svete. Cez osemdesiat percent plantáží vlastný štát, zvyšné percento obhospodarujú poľnohospodári. Hoci väčšina pestované kávy je robusta, ich arabika si dobyla svet. Až do konca minulého storočia si udržovala vysoké postavenie vo svete - cena kávy až patnáckrát prevyšovala cenu brazílskej. Dnes farmári prechádzajú znovu k pôvodne pestované arabice. 

India washed Jampit je pestovaná na jednej z najväčších plantáží v Indonézii, ktorá leží na východe ostrova v oblasti Ijen Platea rozprestierajúce sa medzi vulkány v horách. Počas zberu, ktorá prebieha od júna do septembra, sa celého procesu zúčastní okolo troch tisíc ľudí zo všetkých dvíti okolitých dedín. Kávové plody sa zbierajú ručne, odkiaľ sa prepravujú do mlyna k mokrému spracovanie. Kávové plody sa umyjú a nechajú sa vo veľkých mlynoch fermentovať po dobu tridsiatich ôsmich hodín. Následne sa usuší na slnku a zbaví sa dužiny. 

Po upražení si káva zachová svoje sladké tóny s plným, koreneným telom, ktoré sa zakončuje v čokoládovom konci.

  • Kontinent: Austrálie a Indonésie
  • Země původu: Indonésie
  • Druh kávy: 100% Arabika (Arabica)
  • Úprava kávy: Čerstvě pražená