hmotnost: 200 g

Indonesia Java Blavan - čerstvá káva Arabica 200 g

  • Katalógové číslo : ESHOP_KL_3338
Krajina Pôvodu
Kategória
Kategória
Skladová dostupnosť
Kopiluwak: >5 ks

9.72€

Sledovať cenu
Dlhoročnou tradícia pestovania kávy v Indonézii začala v 17. storočí vďaka holandským kolonistom, ktorí doviezli kávovník z Arabského polostrova. Z Jávy sa postupne šíril aj po ostatných ostrovoch, kde si ho miestni obyvatetelé obľúbili. Okrem ľudí si na sladkých kávových čerešniach začala pochutnávať aj cibetka, u ktorej má pôvod najdrahšie káva na svete - kopi Luwak.

Vulkanická pôda, hory, veľké množstvo vodných tokov, slnečný svit - to všetko prispieva na pestovanie tých najkvalitnejších káv. A na Jáve sa všetky tieto dôležité aspekty spojili na jednom mieste, preto nie je divu, že sa Indonézia radí k najväčším vývozcom kávy na svete. Väčšinu exportu tvorí robusta, ktorá sa kvôli svojej nižšej cene pridáva do kávových zmesí a používa sa na prípravu instantnej kávy, ale v posledných rokoch sa čoraz viac farmárov obracia k arabice.

Kávy z Jávy sa spracováva tradičné vlhkú metódou. Kávové plody sa premyjú, ponorí do veľkých kadí s vodou, kde sa oddelí kvalitné plody od nezrelých. Roztriedená plody sa prelisujeme a zbaví dužiny a nechajú sa fermentovať. Potom sa zbaví posledných náznakov po šupke a nechajú sa na slnku usušiť. Celý tento zložitý proces dá vzniknúť kvalitnej káve s zemitějšími tónmi a sladkou vôňou orieškov a čokolády.

Keď k nám zelená kávové zrná doputujú, upražíme na stredný stupeň, kedy vyniknú sladké tóny. Po celom zložitom procese prichádza na rad tá najpríjemnejšia ča - uvariť si lahodný šálku kávy.
  • Kontinent: Austrálie a Indonésie
  • Země původu: Indonésie
  • Druh kávy: 100% Arabika (Arabica)
  • Úprava kávy: Čerstvě pražená