Hari V60-03 Kávovar plastový, číry

  • Katalógové číslo : ESHOP_KL_4733
Kategória
Príprava
Skladová dostupnosť
Kopiluwak: 4 ks

8.86€

Sledovať cenu

V60-03 je ideálny cetovní kávovar - je ľahký, skladný a môžete vďaka nemu pripraviť až 800 ml filtrovanej kávy. 
V60-03 je vyrobená japonskou firmou Hario a celosvetovo si získala obľubu u všetkých milovníkov kávy vďaka jednoduchej a napriek tomu veľmi efektívna príprave. 
K dokonalému šálke filtrovanej kávy vám postačí iba papierové filtre zodpovedajúcej veľkosti (k tomuto modelu sa najlepšie hodia veľkosť 03), stredne hrubo namletá káva a horúca voda. 

V60-03 je vyrobený z priehľadného plastu.

PRÍPRAVA:

Množstvo kávy: 24/36 g (podľa veľkosti Dripper V60) 

Hrubosť mletia: stredne hrubé (zrnitosť zodpovedá zhruba kuchynskej soli) 

Množstvo vody: 240 / 360ml (podľa velkosti Dripper V60) 

Teplota vody: 94 - 96 ° C (svetlejšie káva - nižšie teplota, tmavšie káva - vyššia teplota)

Papierový filter preložte asi 1cm v mieste skladu a vložte ho do Dripper V60 Dripper V60 postavte na nádobku, do ktorej budete kávu pripravovať a propláchnětehorkou vodou. Potom vodu vylejte. Do filtra nasypte kávu a zarovnajte ju poklepom dlaňou na dripper. Dripper s filtrom a kávou postavte na šálku alebo range server a umiestnite na váhu. Váhu vynulujte. Kávu zalejte cca 40g vody (tým kávu sparíme) Zapnite stopky a pomaly krúživými pohybmi zalejte kávu 2x100ml (g) vody (voda musí smerovať vždy na kávu, nie na filtračný papier) POZOR! celá extrakcie by mněl trvať 1-2 minúty. Výsledná chuť kávy bude jemná s pozvoľna nastupujúcej dochuti a miernym aróma. Filtrovaná káva vyniká komplexnosťou a možno ju piť v akúkoľvek dennú dobu. Najvýraznejší chuť vnímame pri vychladnutí na teplotu okolo 57 ° C